Apie mus

Trąšos „Raskila“ ir „Raskila K+“

 

 Turėti derlingą žemę ūkininkui, sodininkui ar daržininkui yra labai svarbu. Juk joje galima užsiauginti pačius įvairiausius augalus, vaisius bei daržoves. Nuo dirvos derlingumo priklauso derliaus kiekis, jo kokybė ir būsimos pajamos. Būtent dėl šių priežasčių aktualu žinoti apie trąšas „Raskila“ ir „Raskila K+“.

Mūsų „Raskilos“ kūrimo ir gamybos istorija prasidėjo 2010 metų gruodžio mėnesį. O jau 2011 metų pavasarį buvo pradėti pirmieji bandymai Lietuvos ūkiuose.

Tam, kad pagaminti koncentruotą, skystą trąšą, mes naudojame natūralų, ekologiškai švarų vermikompostą ir originalią gamybos technologiją. Ši gamybos technologija buvo tobulinta keletą metų ir sertifikuota tarptautinėje sertifikavimo įstaigoje CERES.

Trąšoje „Raskila“ išsaugoti visi ekologiškai švaraus vermikomposto komponentai su papildomais elementais. Produkto sudėtyje yra visas kompleksas makro ir mikroelementų, huminių medžiagų, augimo ir vystymosi hormonų, fulvo, huminių ir amino rūgščių, fitovitaminų. Sudėtyje nėra papildomai pridėtų cheminių priedų ar konservantų.

Keletą metų Aleksandro Stulginskio universiteto, Agroekologijos centre buvo vykdoma praktinė trąšos „Raskila“ tyrimų programa. Praktinių tyrimų metu buvo sukurta trąšos „Raskila“ panaudojimo metodika, remiantis kuria pradėtas „Raskilos“ praktinis naudojimas Lietuvos ir užsienio ūkiuose. Praktikoje patvirtinta, jog naudojant šį produktą, augalai įsisavina daugiau maistinių medžiagų. Sunokusiuose vaisiuose didesnis vitaminų, cukraus ir baltymų kiekis, sumažėja nitratų ir sunkiųjų metalų įsisavinamas. Produktas naudojamas kaip dygimo ir augimo stimuliatorius, bei skatina geresnį šaknų ir antžeminės dalies išsivystymą. Persodinant, augalai lengviau prigyja ir perneša mechaninius pažeidimus bei neigiamą aplinkos poveikį. Naudojant kartu su cheminiais preparatais sumažina pastarųjų poreikį apie 30 %. Tinka naudoti visiems augalams.

Tobulinant trąšą „Raskila“, 2015 metais sukurtas naujas produktas „Raskila K+“. 2016 metais „Raskila K+“ buvo testuojama laboratorinėmis ir lauko sąlygomis Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Vengrijoje, Rusijos federacijoje, Turkijoje ir Omano katalystėje. Testai įvairiomis klimatinėnis sąlygomis buvo atliekami su juodaisiais serbentais, kukurūzais, okra, braškėmis, rapsu, vynuogėmis, tomatais, salotomis, melionais, bei kitomis kultūromis. Gauti rezultatai patvirtino naujos trąšos efektyvumą. Trašoje „Raskila K+“ pavyko sukoncentruoti penkis kartus didesnį kalio kiekį nei trąšoje „Raskila“, bet tuo pat metu buvo išlaikytas visų medžiagų balansas, kuris labai artimas natūraliam vermihumusui. 2016 metų gruodį trąšai „Raskila K+“ suteiktas sertifikatas, leidžiantis jas naudoti ekologinėje gamyboje.

Gaminama bendradarbiaujant su

BioorgLogotipas

 

 

 

Bendradarbiaujame

Logo slider