Dirvožemio mikrobiologija

Turbūt teko girdėti apie mikroorganizmų produktų naudojimą žemės ūkyje? Ar naudojate savo auginimo technologijose mikroorganizmus? Gal esate tik girdėję gerus ar blogus atsiliepimus apie mikrobiologinius produktus, legendas apie derliaus priedą ar jo nebuvimą.

Kaip ten bebūtų, žinokite, kad reikia atskirti mikroorganizmų produktus nuo pačių mikroorganizmų. Mikroorganizmai, bakterijos, grybeliai, mikroskopiniai pirmuonys ir dumbliai yra neatsiejami nuo dirvožemio ir pasėlių. Didžiausia mikroorganizmų įvairovė aptinkama šaknyse, rizosferoje, nes tai pirmoji augalo ir mikroorganizmo sąveikos vieta dirvožemyje. Kadangi mokslinė informacija apie mikroorganizmų rolę žemės ūkyje yra palyginus šviežia, ilgą laiką ūkininkai ūkininkavo taip, lyg jų ten nebūtų, naudodami technologijas, kurios yra kenksmingos biologiniams procesams. Taip per laiką dirvožemiai praranda gyvybingumą, sumažėja mikrobiologinė įvairovė ir sąlygos pasidaro daugiau palankios mikroorganizmams, kurie yra daugiau kenksmingi nei naudingi.

Jūs auginate augalus, o augalai bakterijas

Visai neseniai paaiškėjo, kad augalai gali tiesiogiai maitintis bakterijomis ir grybeliais iš rizosferos ir kad nuo augalo sveikatos priklauso ar ligą sukeliantis mikroorganizmas pataps ligos sukėlėju ar simbiontu. Augalai, per šaknis išskirdami paprastuosius cukrus, maitina bakterijas taip augindami jų kolonijas. Joms užaugus, augalas įtraukia bakterijas į šaknų audinius ir ten biocheminių procesų metu išardo bakterijų ląsteles taip pasisavindami viską, iš ko buvo suformuoti jų kūnai. Iš bakterijų lieka tik genetinė informacija. Prieš išleidžiant šią genetinę informaciją atgal prie šaknų, augalas prideda informaciją apie mitybinius poreikius. Naujai formuojant ląsteles ir kolonijas, bakterijos akumuliuoja užsakytas maisto medžiagas ir per sekantį įtraukimą ir bakterijų išardymą, augalas gauna ko užsakė. 

Tai tik vienas iš daugelio pavyzdžių kaip augalai ir mikroorganizmai bendradarbiauja ir kokią naudą turi augalas iš bakterijų.

 

Padėkime mikroorganizmams padėti augalams

Užsienio žemdirbiai jau turi ir šūkį, kuris verčiamas maždaug taip: – Į dirvą sėk tik biologiškai apdorotas sėklas. Pas mus kol kas vyrauja cheminiai beicai, bet mes esame pasirengę tą pakeisti.

Kiekvienais metais stengiamės tobulinti savo produktus atsižvelgdami į naujausią mokslinę literatūrą ir, svarbiausia, į mūsų klientų ir ūkininkų poreikius ir pastebėjimus. Iš literatūros ir savo patirties žinome, jog geriausi produktai yra su didele biologine įvairove. Todėl į visas mūsų gaminamas trąšas  įterpėme laukinių mikroorganizmų kultūrų, taip dar labiau padidindami galimybę formuotis gerųjų mikroorganizmų bendruomenėms ir tinkamai megzti ryšį su pasėliais, aprūpinti juos trūkstamomis maisto medžiagomis, skatinti pasėlių augimą ir atsparumą aplinkos keliamam stresui. 

Galimos mūsų gaminamų produktų funkcijos:

Kaip užtikrinti produkto veikimą:

Dirvožemio mitybos tinklas: