Apie UAB „Raskilė“

„Raskila“ trąšų grupės kūrimo ir gamybos istorija prasidėjo 2010 metų gruodžio mėnesį. O jau 2011 metų pavasarį buvo pradėti pirmieji bandymai Lietuvos ūkiuose.

Tam, kad pagaminti koncentruotą, skystą trąšą, mes naudojame natūralų, ekologiškai švarų vermikompostą ir originalią gamybos technologiją. Ši gamybos technologija buvo tobulinta keletą metų ir sertifikuota tarptautinėje sertifikavimo įstaigoje CERES.

Trąšose „Raskila“ išsaugoti visi ekologiškai švaraus vermikomposto komponentai su papildomais elementais. Produktų sudėtyje yra visas kompleksas makro ir mikroelementų, huminių medžiagų, augimo ir vystymosi hormonų, fulvo, huminių ir amino rūgščių, fitovitaminų. Sudėtyje nėra papildomai pridėtų cheminių priedų ar konservantų.

Trąšų „Raskila“ tyrimai

Keletą metų Aleksandro Stulginskio universiteto, Agroekologijos centre buvo vykdoma praktinė trąšų „Raskila“ tyrimų programa. Praktinių tyrimų metu buvo sukurta trąšų „Raskila“ panaudojimo metodika, remiantis kuria pradėtas „Raskilos“ praktinis naudojimas Lietuvos ir užsienio ūkiuose. Praktikoje patvirtinta, jog naudojant šį produktą, augalai įsisavina daugiau maistinių medžiagų. Sunokusiuose vaisiuose didesnis vitaminų, cukraus ir baltymų kiekis, sumažėja nitratų ir sunkiųjų metalų įsisavinamas. Produktas naudojamas kaip dygimo ir augimo stimuliatorius, bei skatina geresnį šaknų ir antžeminės dalies išsivystymą. Persodinant, augalai lengviau prigyja ir perneša mechaninius pažeidimus bei neigiamą aplinkos poveikį. Naudojant kartu su cheminiais preparatais sumažina pastarųjų poreikį apie 30 %. Tinka naudoti visiems augalams.

Trašų „Raskila+“ kūrimas

Tobulinant trąšas „Raskila“, 2015 metais sukurtas naujas produktas „Raskila+“. 2016 metais „Raskila+“ buvo testuojama laboratorinėmis ir lauko sąlygomis Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Vengrijoje, Rusijos federacijoje, Turkijoje ir Omano karalystėje. Testai įvairiomis klimatinėmis sąlygomis buvo atliekami su juodaisiais serbentais, kukurūzais, okra, braškėmis, rapsu, vynuogėmis, tomatais, salotomis, melionais, bei kitomis kultūromis. Gauti rezultatai patvirtino naujų trąšų efektyvumą. Trąšose „Raskila+“ pavyko sukoncentruoti penkis kartus didesnį kalio kiekį nei trąšose „Raskila“, bet taip pat buvo išlaikytas visų medžiagų balansas, kuris labai artimas natūraliam vermihumusui. 2016 metų gruodį trąšoms „Raskila+“ suteiktas sertifikatas, leidžiantis jas naudoti ekologinėje gamyboje.

2018 metais mūsų įmonėje buvo sukurta bioorganinė-mineralinė tausojančio tręšimo sistema, kuri leido gauti puikius rezultatus, tuo pat metu tausojant užsakovo dirbamą žemę bei gerokai sutaupant pinigus.

Nuo 2020 metų pradėjome auginti ir dauginti įvairius žemės mikroorganizmus ir grybelius, kurie ženkliai pagerino ir praturtino mūsų produktų sudėtį.