Sėkmingam ūkininkavimui reikalingas išsamus požiūris, atsižvelgiant į visus ūkio ekosistemos aspektus. Nesvarbu, ar esate patyręs ūkininkas, ar naujokas šioje srityje, svarbiausia yra pažinti savo valdomą sritį. Ūkininkavimas labai priklauso nuo aplinkos sąlygų, tačiau ką visi dažniausiai pamiršta yra tai, kad ūkininkaujant atsižvelgus į natūralius gamtos principus, ūkis tampa atsparesnis sausrai ar gausiam lietui. Pažinti savo valdomus dirvožemius ir augalus jums gali padėti įvairios analizės.
UAB „Raskilė“ bendradarbiauja su Lietuvos ir užsienio įmonėmis, kurios gali atlikti žemiau aprašytas analizes.
Ši analizė leidžia nustatyti dirvožemio mikroorganizmų įvairovę. Jeigu ūkio praktikose vyravo arimas, dažnas žemės dirbimas, naudojami biocidai (pesticidai, fungicidai, herbicidai), natūralus laukinių mikroorganizmų funkcionavimas yra sutrikdytas. Daug rūšių gali būti išnykusios arba sutrikdytos ir neatlikti savo natūralių funkcijų. Todėl ši analizė padės nustatyti dirvožemyje esančią situaciją ir nukreips ūkininką reikiama linkme: identifikuos biocheminius procesus, nustatys kokių mikroorganizmų galima įnešti į dirvą ar kokiomis maisto medžiagomis pamaitinti dirvą, kad natūralūs procesai atsinaujintų. Ši analizė taip pat padeda nustatyti patogenus esančius dirvožemyje. Tačiau jie dažniausiai išsivysto dėl prastų ūkininkavimo praktikų.
Dažniausiai yra naudojamos dviejų tipų analizės. Viena nurodo kokia mineralų koncentracija yra prieinama augalui esamuoju laiku, o kita nustato kokia yra galima mineralų koncentracija iš viso dirvožemyje ir kiek mineralų dirvožemis gali išlaikyti savyje. Molingi ir daug organikos turintys dirvožemiai – daug. Smėlingi – mažai. Smėlinguose dirvožemiuose pH yra mažesnis, nes trūksta bazių – kalcio, magnio, kalio, tačiau gali būti pakankamai fosforo. O aukšto pH dirvožemiuose – situacija atvirkštinė. Taip pat labai svarbus yra bazių kiekis ir pusiausvyra dirvožemyje, nes tai įtakoja ir dirvožemio fizikines savybes – dirvožemio polinkį į kietumą ir kaip gerai vyksta dujų apykaita.
suteikia galimybę esamuoju laiku pamatyti kokie yra dominuojantys ir kokių mineralų trūksta augale. Tokiu būdu ūkininkas turi galimybe tikslingai tręšti augalus per lapus ir išlaikyti efektyvią fotosintezę. Dažnai mes to nesuvokiame, bet augalai yra gyvos biologinės mašinos, kurios turi funkcionuoti atitinkamai jeigu ūkininkas nori gauti pilnaverti derlių.
Šios analizės metu ūkininkas gali nustatyti kokie mikroorganizmai vyrauja dirvožemyje ir ar dirvožemio mitybos tinklas pilnai funkcionuoja. O funkcionuojantis mitybos tinklas užtikrina pilnavertį mineralinių medžiagų ciklą, augalo maitinimą ir kitus natūralius bei pačius vertingiausius dirvodaros procesus ūkyje. Analizės metu galima nustatyti visas dirvožemio mikroorganizmų funkcines grupes: bakterijas, grybelius, pirmuonis, nematodus ir mažuosius nariuotakojus.
Šią analizę ūkininkas gali atlikti pats įsigijęs tinkamą mikroskopą ir žinių apie funkcinių mikroorganizmų grupių identifikavimą. Galima analizuoti ne tik dirvožemį, bet ir kompostą bei kitas dirvožemio gerinimo priemones. Šiai analizei darome mokymus ūkininkų grupelėms.